Не примножувати лайно
Навколо нас багато погано зроблених продуктів, послуг та речей. Але заднім числом, як має бути, знають всі. Я впевнений, що так найчастіше виходить не через злі наміри, а тому що автори толерують, а потім погоджуються робити лайно. Або просто не вміють зробити нормально.
При бажанні, легко знайти аргументи, чому насправді все в порядку, та чому при всіх рівних щось таке, яке є. Це зменшує внутрішній тиск, але проблема не зникає. Незручні стільці, погане обслуговування в кафе, ідіотська довга форма реєстрації та інші компроміси точно були чимось виправдані. «Але A/B-тест показує, що воно насправді працює!». Окей, але якщо це лайно, то воно було примножене, але ще пораховане на калькуляторі.
Не існує рецепту як уникати цього примноження, але важливо використовувати цей принцип, коли щось стирчить або бісить. Великий шанс, що тобі не здається: треба зробити нормально, бо зараз не нормально. Чому? Щоб не примножувати лайно. Поговоріть з колегами ще раз, поборіться за краще рішення. Або за інше рішення, навіть якщо всі роками чомусь роблять фігню.

Кайф принципу в тому, що він базується на ваших власних цінностях та життєвих переконаннях. Наприклад, я не обманюю та не маніпулюю людьми, тому не долучаюсь до проєктів, де це передбачено бізнес-моделлю. Не берусь за «рішення в пошуку проблеми», тому що навколо є багато складних та досі невирішених проблем. Я відчуваю, що роблю лайно, коли:
- користувацької проблеми не існує, а я роблю вигляд, що існує
- бачу, що якість рішення низька або недостатня, але погоджуюсь з цим
- результат не змінюється, хоча ясно, що він не працює
- не можу послідовно та коротко пояснити, що, для кого, чому та яким чином я збираюсь зробити
Бути автором — вирівнювати роботу з тим, хто ти і що ти. Дивитись на речі як людина, а не калькулятор, думати про фізичну реальність користувачів та не перевикупати.
Не примножуйте лайно.